Klub chovatelů
českých teriérů

pes

Český teriér byl vyšlechtěn známým českým kynologem panem Františkem Horákem v polovině 20. století jako výsledek záměrného křížení skotského a sealyhamského teriéra. Cílem tehdy bylo získat ideálního teriéra určeného pro lov jezevců a lišek. V roce 1963 byl český teriér uznán Mezinárodní kynologickou federací jako české národní plemeno psa, mimochodem jako první uznané ze všech českých národních plemen psů.

Dnes je český teriér spíše ideálním rodinným společníkem, který si rozumí jak s dětmi, tak i se staršími majiteli. Je velmi vázaný na svou rodinu. Český teriér je chytrý a učenlivý, ale také velmi žravý, takže s dobrým slovem a odměnou je i velmi dobře cvičitelný. Je klidnější než ostatní plemena teriérů. Není agresivní a je naopak milý a přátelský. Podle majitelů, kteří s ním pracují, je rozvážný a nedůvěřivý k cizím osobám.

Má ideální velikost (do 10 kg), takže není problém ho vzít kamkoliv s sebou. Rád svého majitele následuje a chce všude chodit a jezdit s ním. Dobře zvládá cestování autem i veřejnou dopravou. Bez komplikací je pro něj i pobyt doma, když je rodina přes den v práci a ve škole.

Dají se s ním dělat různé aktivity, od obyčejných procházek, přes lovecký výcvik, výcvik poslušnosti, nebo agility. Český teriér je velmi přizpůsobivý – bez problémů zvládne celodenní túru, ale klidně také dokáže se svými páníčky prolenošit volný den.

Je to zdravé plemeno, nenáročné na úpravu srsti a nelíná. Majitelé českého teriéra nemají doma na koberci jediný psí chlup. Každý chovatel či majitel českého teriéra vám řekne, že je to nejlepší pes na světě 🙂

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení