European dog show

Brno (CZ) 24.10.2014

Judge Ing.Hana Petrusova (CZ)

Results by M.Urbanova

   

DOGS

junior class

Exc. 1,CAJC,EJW  IULIUS du Champ d'Eole (Enzo du Champ d'Eole x Clochette du Champ d'Eole),b.M.Verwaerde,o.E.Tassi

teenager class

Exc. 1,CAC,res.CACIB  ORFEUS Kalifa Bohemica (Chuliganek Kalifa Bohemica x Wilma Kalifa Bohemica),b.+o.K.Seberova

open class

Very good 1  CAESAR Nornik (Sobec von Klanovice x Gabby z Vrculky),b.M.Hrasko,o.M.Reiff

Disq.   INCREDIBLE IOLITE Erchkhans (Elan Orest Kalimera x Xelenta Xet Palmis),b.B.Säveholm,o.C.Holmgren

champion class

Exc. 1,CAC,CACIB,EW  Norkinstein CHARLIE CHAPLIN (Iason Monib z Vinohrad x Magie Zlata Chara),b.E.Afanasyeva,o.S.Afanasyev

Exc. 2,res.CAC  UFF Laraff (Idol Bohemia Regent x Sarinka Laraff),b.L.Raffai,o.S.Kocanova

Exc. 3   FLAM od Fontanky (Anyz Tabat Taky x Dalava od Fontanky),b.Ing.D.Juricova,o.G.Sedlakova

 Very good 4   ALGOL Stella Sarensis (Inu Co Hamentashen x Anabelka Sedy drak),b.MVDr.P.Kostalova,o.C.Holmgren

veteran class

Exc.1, EVW, BOV, BOS   ANGEL EYES Day Break (Chlapik Kvitko x Pohoda Kvitko),b.M.Dziemidowicz,o.Ing.D.Juricova

BITCHES

puppy class

VP 1, EP  HOT LITTLE NUMBER Bju Marshi (Iason Monib z Vinohrad x Glamour Eyeful Bju Marshi),b.+o.S.Demchenko

junior class

Exc. 1,CAJC,EJW, BOJ  MISPULE Hamentashen (Inu Co Hamentashen x Chundelka Hamentashen),b.P.Urban,o.R.Shanelova

Exc. 2   AFTER HOURS CC'S (Algol Stella Sarensis x Luna Sellandjalls),b.+o.C.Holmgren

teenager class

Exc. 1,CAC,res.CACIB  LOUTKA of Cesky Dream's (Kvitko's Klucek of Cesky Dream's x Evita Orest Kalimera),b.+o.M.Weser

open class

Exc. 1,CAC  HASLERKA od Fontanky (Livius Zlata Chara x Hluchavka Hamentashen),b.Ing.D.Juricova,o.P.Urban

Exc. 2,res.CAC DOROTKA Kalifa Bohemica (Sobec von Klanovice x Nymfa Kalifa Bohemica),b.+o.K.Seberova

Exc. 3   GAYATRI Day Break (Ridley Obrazek x Xandra Kalifa Bohemica),b.+o.M.Dziemidowicz

Exc. 4  Norkinstein SENSATIA ELITNOGO KVARTALA (Inu Tak Hamentashen x Amazonka Sedy drak),b.E,Afanasyeva,o.O.Mansurova

Exc.   CACORKA z Odolenky (Livius Zlata Chara x Quandra Vankat Hill),b.R.Brazdilova,o.R.Sjöstrom

Vry good  DELI Karolita (Dyk ze Zlateho Antonicku x Arka od Draci ulicky),b.M.Barabancik,o.P.Vybihalova

champion class

Exc. 1,CAC,CACIB,EW,BOB  Ridley ULITA (Eduard Oneva Mallswile x Emily Day Break),b.S.Atter,o.C.Holmgren

Exc. 2,res.CAC   CESMINA Karolita (Dyk ze Zlatého Antonicku x Arka od Draci ulicky),b.M.Barabancik,o.H.Bilikova 

Exc. 3  SAPHIRA Day Break (Chlapik Kvitko x Pohoda Kvitko),b.+o.M.Dziemidowicz

Exc. 4   GLAMOUR EYEFUL Bju Marshi (Racek von Klanovice x Cheyenne vom Blockhaus),b.+o.S.Demchenko

 Very good  Norkinstein CHERRY (Iason Monib z Vinohrad x Magie Zlata Chara),b.E.Afanasyeva,o.S.Afanasyev