WDS Leipzig

11. 11. 2017

Judge: Cristian Stefanescu (Rom)

DOGS

junior class

Exc.1, JCAC, BOJ LENNOX of Bumble-Bee Castle (I Am Unexpected of Bumble-Bee Castle x Matilda Sisi Blackguards), b. J.+A. Hummel, o. J. Hummel

teenager class

Exc.1, VDH-CAC, VILLY FOG Norkinstein (Inu Tak Hamentashen x Norkinstein Cherry) b. S. Afanasev, o. D. Juřicová + P. Urban

open class

Exc1, VDH-CAC, JAMBO of Bumble-Bee Castle (Bahee of Bumble-Bee Castle x Dy Lady of bumble-Bee Castle), b. J.+A. Hummel, o. A.+K. Lange

champion class

Exc.1, VDH-CAC, CACIB, BOB, IULIUS Du Champ d'Eole (Enzo Du Champ d'Eole x Clochette Du Champ d'Eole), b. M. + D. Verwaerde, o. E. Tassi

Exc.2, res.VDH-CAC, Res. CACIB, Norkinstein CHARLIE CHAPLIN (Iason Monib z Vinohrad x Magie Zlatá Chara), b. E. Afanaseva, o. O. Mansurova

Exc.3, Garex GIJS (Lotus Zlatá Chara x Garex Dobromila), b. + o. G. van Ruiten Hajnová

Exc., BAHEE of Bumble-Bee Castle (I Am Unexpected of Bumble-Bee Castle x Violetta of Bumble-Bee Castle), b. J.+A. Hummel, o. A.+K. Lange

Exc., Altrincham Act Four SCEENE TWO Milenka’s Hektor in Act Four x Devineheart’s Babicka At Altrincham), b. + o. L. Marino

Exc., Horst- Hinnak Vom Blockhaus (Damian Vom Blockhaus x Zaina Vom Blockhaus), b. + o. M. Balkarz

VG, GRAFIT Netolická obora (Cassius Pibaro x Doubravka Netolická obora), b. + o. H. Matějeková

VG, JUST’UN Des Petits Roys De Mae (Abraham Czech Avi Arges x Exquise Des Petits Roys De Mae), b. + o. R. Royer

BITCHES

puppy class

VP1, BOB puppy STŘEMCHA Hamentashen (Ahoj Psí Miláček x Oskeruše Hamentashen), b. T. Urban, o. Olga Mansurova

junior class

Exc.1, JCAC, GRETA Des Bourdons Farouches (Ungo Vom Stumpfen Turm x Denevue Des Bourdons Farouches), b. H. Wohnort, o. A. Van Bakel

Exc.2, res.JCAC, GLENN Des Bourdons Farouches (Ungo Vom Stumpfen Turm x Denevue Des Bourdons Farouches), b. H. Wohnort, o. E. Tassi

Exc.3, MIA of Bumble-Bee Castle (Wolf the Wizard of Bumble-Bee Castle x Silver Nugget`s Hanka), b. J.+A. Hummel, o. J. Hummel

Exc.4, MORAVSKA TEKNA Des Hauteurs De La Sole (Just’un Des Petits Roys De Mae x Tetiva Laraff), cb. A. Montanes, o. B. Gillot

teenager class

Exc.1, VDH-CAC, AMBRA Simita Bohemica (Elán Orest Kalimera x Cranberry Karolita), b. E. Hildprandtová, o. J. Hildprandt

Exc.2, res.VDH-CAC, Norkinstein ARTEMIDA (Norkinstein Churchil x Amazonka Šedý drak), b. S. Afanasev, o. T. Urban + D. Juřicová

Exc.3, BUTTERFLY Kalifa Bohemica (Otello Kalifa Bohemica x Elizabet Kalifa Bohemica,) b. K. Seberová, o. K. Seberová + V. Šafaříková

Exc.4, MOONRACER Day Break (Farquad Day Break x Gayatri Day Break), b. + o. M. Dziemidowicz

open class

Exc.1, VDH-CAC, IMAGE DE BOHEME Des Hauteurs De La Sole (Abraham Cesh Avi Argues x Victoria De Kibéfa), b. + o. A. Montanes

Exc.2, res.VDH-CAC, Norkinstein ANDROMEDA (Norkinstein Churchil x Amazonka Šedý drak), b. S. Afanasev, o. P. Košťálová

champion class

Exc.1, VDH-CAC, CACIB, CRANBERRY Karolita (Dyk ze Zlatého Antoníčku x Arka od Dračí uličky), b. M. Barabančík, o. J. Hildprandt

Exc.2, RES VDH-CAC, RES CACIB, Norkinstein SENSATSIA ELITNOGO KVARTALA (Inu tak Hamntashen x Amazonka Šedý Drak), b. E. Afanaseva, o. E. Muravieva

Exc.3, GAYATRI Day Break (Ridley Obrazek x Xandra Kalifa Bohemica), b. + o. M. Dziemidowicz

veteran class

Exc.1, VCAC, VET BOB, BOS, Garex DOBROMILA (Anýz Tabat Taky x Divoska of Cesky Dream’s), b. + o. G. van Ruiten Hajnová

Exc.2, res.VCAC, DÁLAVA od Fontánky (Angel Eyes Day Break x Hluchavka Hamentashen), b. + o. D. Juřicová

Exc.3, WILD ANGEL of Bumble-Bee Castle (Skywalker of Bumble-Bee Castle x Chtiva Kvítko), b. J.+A. Hummel, o. A. + K. Lange

Exc.4, XANDRA Kalifa Bohemica (Resinous Blue Admiral x Nymfa Kalifa Bohemica), b. K. Seberová, o. M. Dziemidowicz

Exc., EXQUISE BOHEME Des Petits Roys De Mae (Tchekov Des Hauteurs De La Sole x Cicolina sisi Blackguards), b. + o. R. Royer